Zuzana Dubová

Režisérka Zuzana Dubová má za sebou již téměř desetiletou praxi v oboru. Začínala jako režisérka reklamních spotů pro známé produkty i hudební skupiny (Kofola, Traband, Shakira perfume - Making Off). Od roku 2009 pravidelně spolupracuje s Českou televizí na natáčení seriálů a pravidelných pořadů (Ve znamení koně, Kultura.cz, Čtenářský deník, Bydlení je hra). V současnosti režíruje ve spolupráci s ČT "Trilogii", sérii scének s neslyšícími dětmi pro Nadaci Labyrint. Z vlastní tvorby zmiňme krátkometrážní filmy "Vrátný" (2004) a "Anna" (2007), mnoha oceněními ověnčený hraný film "3 dny" (2009) a dokumenty "SOS Tucmán" (2008) a "Rajče On The Road" (2011). Zuzana Dubová vystudovala obor režie a scénáristika na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně (2009) se zahraniční stáží na Escuela de Cine ve španělské Barceloně (2007).

Martin Smékal

Martin Smékal, absolvoval Lidovou Konzervatoř obor fotografie, dále pokračuje na Filmové škole ve Zlíně, kde vytváří snímky jak dokumentární tak hrané, např. Klasické stáří či Exout. Školu absolvuje jako kameraman snímkem Babucha. Po dokončení pokračuje na Univerzitě T. Bati, kde se věnuje jak kameramanské tvorbě (Seance, 3 Dny), tak své autorské tvorbě (Highlights, Marie). Školu završuje autorským dokumentárním snímkem Choose your way. Při škole také absolvuje zahraniční stáž v Paříži u režiséra Josepha Cahilla. V profesní branži se věnuje tvorbě videoklipů (Květy, FIHA, NIL, Apatheia) dokumentů (Berg a jeho snění, Rajče on The Road, Australia), reklamních spotů (Borcad, Glamcorner, Ty a My) a dalších Tv pořadů (Kultura.cz, Tera Musica). Zkušenosti nasbíral také při práci v zahraničí, konkrétně v Sydney, kde pracoval pro Online Fashion TV a sportovní video-magazin.

Tvorba

 • Vrátný / 2004, krátký film vysílaný v rámci pásma „Noc mladých filmových nadějí“ na ČT 1
 • Mi Amor / 2006, dokument o tvorbě studentů na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně
 • Krátké spoty / 2005, Bezpečná jízda, Panenka
 • Anna / 2007, krátký film vzniklý v Barceloně a vybraný na festival REC ve španělském Olotu
 • S.O.S. Tucumán / 2008, www.sostucuman.org - dokument o chudé argentinské oblasti Tucumán, kde nadace S.O.S. Tucumán pomáhá dětěm žít lepší a nadějnější život. Dokument promítán s politikem Carodem Rovirou a Rottary Clubem za charitativními účely
 • 3 dny / 2008-2009, 30 min, hraný film / www.3dnyfilm.cz - Absolventský hraný snímek pojednávající o problematickém vztahu dvou mladých lidí Laury a Andreje. Film vznikl z prostředků Fondu na podporu a rozvoj české kinematografie

 • Ocenění:
  • Cena Universal Partners Production na Mezinárodním Festivalu Studentských Filmů v Písku
  • Zvláštní cena poroty na Short movie festivalu v italské Potenze
  • Cena ředitelky festivalu na filmovém festivalu Brněnská Šestnáctka
  • Cena studenstké poroty na filmovém festivalu Brněnská Šestnáctka
 • Rajče on the Road / 2011, dokumentární snímek pro ekologickou organizaci Hnutí Duha v česko-německé koprodukci
 • Holoubci / 2010 – 2011, příprava scénáře hraného filmu s neslyšícími protagonisty

Hnutí DUHA

Hnutí DUHA usiluje o svobodnou a demokratickou společnost, která zajišťuje čisté a zdravé prostředí pro každodenní život, respektuje ekologické limity a chrání přírodu. Ekologické zákony a další zelená opatření musí sloužit lidem. Účelem je zajistit lepší recyklaci odpadu, snížit znečištění vzduchu a řek, omezit kontaminaci potravin nebo pitné vody, podpořit rozvoj šetrných technologií či chránit lesy a přírodu.

Hnutí DUHA je přesvědčeno, že čistý vzduch či ochrana krajiny a ekonomická prosperita vůbec nemusí stát proti sobě. Naopak: dobré ekologické zákony, šetrné technologie a zelená odvětví přispívají k modernizaci průmyslu a vytvářejí nová pracovní místa.

Hnutí DUHA klade důraz na svobodu, demokracii a otevřenou společnost – to považuje za principiální hodnoty. Proto jejich obhajobě přikládáme stejný význam jako hlavní, ekologické náplni naší práce. Ale máme také pragmatické důvody. Zkušenost naší země dokládá, že právo občanů mluvit do věcí veřejných je nezbytné k ochraně prostředí pro život každého z nás.

Více na www.hnutiduha.cz